zoradene prednasky

Friends

 

 

Štúdium s technológiami Apple

Milí študenti, vedeli ste, že prehrávače Apple sa dajú využiť aj pri štúdiu? Spoločnosť Apple priamo podporuje tieto funkcie v App Store, kde nájdete službu s názvom iTunes U. O čo ide vám prezradíme teraz.

Mnohé školy, fakulty a univerzity využívajú technológie skutočne rozumne. Prednášky, úlohy alebo študijné materiály nájdete veľmi ľahko na školských webových stránkach. Nájdu sa dokonca aj pedagógovia, ktorí sprístupňujú svoje hodiny a prednášky formou podcastov, takže si môžete prednášky sťahovať a kedykoľvek znovu zopakovať zo záznamu a v tempe, ktoré vám najlepšie vyhovuje. Pomocou iPod alebo iPhone môžete dokonca študovať kde chcete a kedy chcete, pretože cez službu iTunes U sa môžete takto na diaľku zúčastňovať aj na prednáškach veľkých zvučných univerzít a to úplne zadarmo. Viac ako 600 univerzít má už fungujúce stránky iTunes U a zhruba polovina z týchto inštitúcií (vrátane takých prestížnych škôl akými sú Stanford, Yale, MIT, Oxford alebo Berkeley) tu verejne distribuuje svoj študijný obsah.

Na iTunes U nájdete aj bezplatné jazykové kurzy, čo vám umožní učiť sa touto formou napríklad aj cudzie jazyky. S tisíckou vzdelávacích aplikácií dostupných cez App Store môžete mať vo svojich iPod a iPhone všade so sebou obrovskú knižnicu referenčných materiálov vrátane encyklopédií alebo slovníkov. Služba iTunes U ponúka neobmedzené informácie pre celoživotné vzdelávanie, pretože si tu veľmi ľahko nájdete prednášky, jazykové lekcie, audioknihy aj podcasty a môžete si ich sťahovať úplne zadarmo. Službu iTunes U môžu využívať všetci. Stačí kliknúť na položku More v aplikácii iTunes.

A ak nemáte prehrávač iPod Touch alebo telefón iPhone, môžete si zo stránok Apple stiahnuť aplikáciu iTunes pre Windows, v ktorej tiež nájdete odkaz so službou iTunes U

článok bol prebraný z www.gamesite.sk